Get the Flash Player to see the slideshow.

Ogłoszenia duszpasterskie
IX Niedziela zwykłą 29.05.2016
1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.
3. Trwa Oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Dzisiaj procesja po Sumie. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy udekorowali okna, przygotowali ołtarze oraz byli zaangażowani w przygotowania do Bożego Ciała oraz wszystkim, którzy wyznali swoją wiarę modląc się na Mszy św. i w czasie procesji.
4. Ksiądz Proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie na plebanii we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
5. Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej parafii wieczystą adorację Jezusa Eucharystycznego. Na czas Mszy św. dzisiaj będzie przerwa w adoracji, wznowienie nastąpi po Mszy św. o godz. 13.00 Zakończymy adorację o godz. 15.30. Ok. godz. 15.30 zapraszamy na koncert przygotowany przez Szkołę Muzyczną z Sierpca pod tytułem: Jezus Chrystus i Maryja w dziele odkupienia człowieka. O godz. 16.30 będzie majowe nabożeństwo.
6. Za tydzień Kościół w Polsce obchodzi Dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek po Mszach św. będzie przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie ostatnia procesja eucharystyczna. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post piątkowy. Z racji I piątku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Od godz. 15.30 rozpocznie się spowiedź.
8. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz.7.00.
9. W tym dniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych od godz. 8.30.
10. Zbliża się uroczystość Odpustu w naszej parafii ku czci Błogosławionych Męczenników, Patronów Działdowa. Będzie ona miała miejsce w niedzielę12 czerwca, Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na Festyn Rodzin. W bogatym programie między innymi: występ Scholi Katarzynki, przegląd orkiestr dętych, pokazy strażackie, turniej rycerski, ratownictwo medyczne, program artystyczny MDK w Działdowie. O godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Po niej odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny do kościoła Podwyższenia Krzyża św..
11. Wielkim czcicielem Błogosławionych Męczenników był ks. Kanonik Czesław Burczyk, którego 10 rocznica śmierci przypada 18 czerwca. W czasie Mszy św. odpustowej będziemy pamiętali o modlitwie za Zmarłego
12. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć podpis pod poparciem ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny i ochronie życia
13. Od środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00, a w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 16.30.
14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.