Get the Flash Player to see the slideshow.

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykłą  7.06.2015

 1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Za tydzień kolekta będzie kolektą budowlaną.
 3. W sobotę przypada 50 rocznica święceń naszego Biskupa Andrzeja. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. Trwa Oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na procesje  eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Dzisiaj procesja po Sumie. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy udekorowali okna, przygotowali ołtarze oraz byli zaangażowani w przygotowania do Bożego Ciała oraz wszystkim, którzy wyznali swoją wiarę modląc się na Mszy św. i w czasie procesji.
 5. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek po Mszach św. jest przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie procesja eucharystyczna. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post piątkowy.
 7. Ks. Jacek odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w sobotę 13 czerwca od godz. 8.30.
 8. Zbliża się uroczystość Odpustu w naszej parafii ku czci Błogosławionych Męczenników, Patronów Działdowa. Będzie ona miała miejsce w niedzielę14 czerwca, Po Mszy św.  o godz. 12.00 zapraszamy na Festyn Rodzin. Festyn został objęty patronatem Pana Starosty i Pana Burmistrza. W bogatym programie między innymi:  występ Scholi Katarzynki, przegląd orkiestr dętych, pokazy strażackie, turniej rycerski, program artystyczny MDK w Działdowie. O godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Po niej odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny do kościoła św. Wojciecha.
 9. Okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek 11 czerwca od godz. 16.00 do 17.00. Będą księża z dekanatu.
 10. Wielkim czcicielem Błogosławionych Męczenników był ks. Kanonik Czesław Burczyk, którego 9 rocznica śmierci przypada 18 czerwca. W czasie Mszy św. odpustowej będziemy pamiętali o modlitwie za Zmarłego
 11. Dzisiaj i za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć podpis pod poparciem ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny i ochronie życia
 12. W sobotę  13 czerwca przypada Dzień Fatimski. O godz. 19.00 zapraszamy na różaniec Fatimski i procesję z figurką Matki Bożej oraz na Mszę św. ok. godz. 19.30.
 13. Działdowskie Centrum Caritas zaprasza na V Powiatowy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się dzisiaj w godz. 14.00 – 18.00 na boisku przy Zespole Szkół nr 2 w Działdowie. W czasie Festyny będzie możliwość honorowego  oddania krwi.
 14. Akcja Katolicka  przy parafii św. Wojciecha w Działdowie organizuje wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 20 czerwca. Można się zapisywać codziennie od godz. 10.00  do 15.00 przy ul. Warmińskiej 9 lub w niedziele 7 i 14 czerwca po Mszach św. w  kościele św. Wojciecha. Koszt 60 zł. Więcej informacji prosimy przeczytaćna tablicy  ogłoszeń
 15. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00, a w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 16.30.
 16. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.