Get the Flash Player to see the slideshow.

SCHOLA PARAFIALNA „KATARZYNKI”

Schola jest grupą rozśpiewanych przyjaciół. Jest nas prawie 70 osób w wieku od 3 do 15 lat. Głównym naszym celem jest służba Panu Bogu i ludziom poprzez śpiew na Eucharystii. Każdej niedzieli śpiewamy na Mszy św. o godz. 12.00. Spotykamy się także w soboty o godz. 10.00 w salce pod plebanią, gdzie ćwiczymy śpiew i przygotowujemy nasze występy. Oprócz śpiewu przygotowujemy także przedstwienia i programy słowno-muzyczne z okazji świąt i różnych rocznic. Często wyjeżdżamy na wycieczki. Odwiedziliśmy już: Klebark Wielki, Olsztyn, Św. Lipkę, Gietrzwałd, Niepokalanów, Płock i Lidzbark. Podczas naszych wyjazdów staramy się godnie reprezentować naszą parafię i nasze miasto. Na wyjazdach śpiewamy, uczestniczymy we Mszy św., lecz także bawimy się, odwiedzamy zoo, teatr lub kino. Często spotykamy się przy naszym kościele na ogniskach, a zimą organizujemy sobie kuligi. Nigdy się nie nudzimy.  Warto też dodać, że od niedawna jest w naszej scholi sekcja gitarowa, która prężnie przygotowuje się do profesjonalnego akompaniamentu podczas naszych występów.

Jeśli masz ochotę do nas dołączyć – zapraszamy.

Przybyło nas!!!
W kwietniu 2011 zapisało się do scholi wiele nowych osób. Cieszymy się ich obecnością i liczymy na dalsze zapisy. Jednocześnie dziękujemy Panu Bogu, że jest nas coraz więcej i możemy wspólnie przeżywać wiele ciekawych i radosnych chwil. Takim niezwykłym dla nas doświadczeniem były rekolekcje parafialne i koncert Niedzieli Wielkanocnej. 

Majówka
7 maja 2011 byliśmy na długiej i męczącej, ale jakże ekscytującej majówce. Odwiedziliśmy miasteczko Kansas City koło Grudziądza, gdzie znajduje się park zozrywki dla dzieci. Po całym dniu zabawy uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele św. Katarzyny w Łasinie i spotkaliśmy się z siostrami Karmelitankami Bosymi. Dziękujemy ks. Proboszczowi za wsparcie i obecność na wycieczce oraz ks. Krzysztofowi z Łasina za odprawienie Mszy św. i zorganizowanie spotkania z siostrami. Zdjęcia w galerii.