Get the Flash Player to see the slideshow.

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA 

         Toruńska rozgłośnia Radia Maryja  nadaje swój program już dziewiętnasty rok. Jest to katolicki głos w naszych domach, stale przypomina jak żyć. W całodobowym programie znajdziemy wiele wskazówek do codziennej egzystencji – od katechezy, przez programy z poradami, aż po rozmowy niedokończone. Klamrą spinająca wszystkie te elementy jest płynąca z radiowych fal modlitwa – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, Eucharystia, modlitwa Liturgią Godzin, Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski. Radio Maryja otwiera swoich słuchaczy na perspektywę spotkania z Chrystusem. To trudne zadanie, ale katolicki głos w naszych domach sprawdza się w jego wypełnianiu.
        Wokół Radia Maryja powstała Rodzina Radia Maryja, która stanowi jedność. Ta jedność jest bardzo potrzebna i odczuwalna. Koło Przyjaciół  Radia Maryja funkcjonuje w środowisku ludzi, którzy zawsze wspierają się modlitwą, życzliwością i wszelką pomocą. Ta jedność i solidarność Radia Maryja jest bardzo potrzebna i niezwykle odczuwalna.
        Spotykamy się co miesiąc na Eucharystii w  intencji Ojca Św., Ojczyzny i Radia Maryja. Po Mszy św., spotykamy się na plebani z ks. proboszczem, Marianem Ofiarą, który jest naszym opiekunem. Co roku w lipcu  pielgrzymujemy na Jasną Gorę, na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja, w grudniu zaś do Torunia na rocznicowe spotkania powstania Radia Maryja.
       Świadectwo: „Moi rodzice wyjechali do Dani w latach osiemdziesiątych. Oboje z bratem urodziliśmy się w duńskim mieście Alborg. Rodzice z wdzięcznością  wspominają dzień, w którym  zaczęli słuchać   Radia Maryja będącego darem na nasze trudne czasy. Podobnie wielkim i radosnym wydarzeniem była możliwość oglądania Telewizji TRWAM. Dla mnie te media są nieocenionym katolickim „uniwersytetem”, który uświadomił mi konfrontację dwóch światów: katolickiego i ateistycznego. Zrozumiałam też, że Pan Bóg jest wszędzie, że mnie kocha i każdego dnia daje mi nowy odcinek życia. Cenię radiowe katechezy, które pozwalają mi duchowo wzrastać. Jestem studentką i pragnę być dobrym lekarzem, służyć ludziom w ich cierpieniach, także tych duchowych.
           Radio Maryja i Telewizja TRWAM stale uczą mnie, jak być szlachetnym człowiekiem, który potrafi dzielić się chlebem miłości.” - studentka Krystyna  (Dania)